Nasze studentki i studenci ze stypendiami prestiżowego europejskiego programu

ALICJA SIENKIEWICZ

Studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Od zawsze fascynował mnie świat zwierząt i medycyny, więc postanowiłam je połączyć i zamienić zainteresowanie w zawód lekarza weterynarii. To bardzo ciekawy kierunek i nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu.
W przyszłości chciałabym zajmować się kardiologią małych zwierząt. Ciekawi mnie kompleksowość tej dziedziny, dlatego chciałabym skupić się na wyzwaniach związanych z diagnozą i leczeniem chorób serca, aby poprawiać jakość życia pacjentów.
Dzięki stypendium będę mogła poszerzać swoją wiedzę bez martwienia się o finanse. Mam w planach zagraniczne praktyki w klinikach weterynaryjnych, a stypendium pomoże mi w pokryciu kosztów związanych z wyjazdami.

GREGORY PHELAN

Student Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jestem dumnym członkiem społeczności irlandzkich studentów w Warszawie. Moja chęć zostania lekarzem weterynarii wynika z dziecięcych doświadczeń z rodzinnego domu. Obserwowałem różne oblicza rolnictwa – dojenie krów czy wykonanie cesarskiego cięcia przez weterynarza. Najbardziej motywująca była chęć kontynuowania rodzinnej tradycji i wprowadzania innowacji w rolnictwie dzięki osiągnięciom nauki. Teraz moim głównym obszarem zainteresowań jest medycyna koni. W przyszłości chciałbym skoncentrować się na zagadnieniu oporności pasożytów jelitowych na leki przeciwrobacze: problem ten wymaga dalszych badań i edukowania właścicieli zwierząt. Stypendium jest dla mnie ważnym docenieniem wysiłków i wyróżnieniem. Jest to również wymierna pomoc, dzięki której będę mógł skupić się na nauce.

NATALIA STAŃCZUK

Studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Weterynaria była dla mnie oczywistym wyborem. Od zawsze kochałam zwierzęta - praca z nimi przynosi mi wiele satysfakcji, a jednocześnie samo przebywanie z psami czy kotami daje mi wiele wewnętrznego spokoju i szczęścia.
Moim celem jest nieustanny rozwój i podejmowanie nowych wyzwań - wszystkich, które będą w stanie wpłynąć korzystnie na zdrowie zwierząt.
W przyszłości zamierzam specjalizować się w obszarach chirurgii i radiologii. Stypendium pomoże mi w dalszym rozwoju akademicko-zawodowym i ułatwi zdobywanie wiedzy w obu specjalizacjach, w których widzę się w przyszłości jako lekarz weterynarii.