Specjalizacje, mikroprogramy i studia podyplomowe
Lekarki i lekarze weterynarii zgodnie z artykułem 3 ustawy o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko weterynaryjnych mają prawo do uzyskania tytułu specjalisty.
Szkolenie specjalizacyjne zakończone egzaminem specjalizacyjnym jest jedną z podstawowych metod realizowania obowiązku kształcenia ustawicznego lekarzy weterynarii. Ustawiczne kształcenie lekarek i lekarzy weterynarii jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o zawodzie lekarza weterynarii oraz z Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii.
Tytuł specjalisty nadawany jest, po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym organizowanym przez Komisję do Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii z siedzibą w Puławach. Komisja odpowiedzialna jet za rozpatrywanie wniosków kandydatów na szkolenia specjalizacyjne. Szkolenia specjalizacyjne prowadzone są przez wydziały medycyny weterynaryjnej oraz Weterynaryjne Centrum Kształcenia Podyplomowego w Puławach.
Obecnie tytuł specjalisty można uzyskać w 19 obszarach.
Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie zaprasza do udziału w szkoleniach umożliwiających zdobycie mikropoświadczeń, zgodnie z europejskim podejściem do potwierdzania kompetencji. Oferta obejmuje różnorodne formy kształcenia, również z wykorzystaniem metod zdalnych, prowadzące do uzyskania kwalifikacji cząstkowych.
Ukończenie tych szkoleń potwierdzane jest specjalnymi dokumentami, tak zwanymi mikropoświadczeniami (ang. microcredential), które zwiększają możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego.
Pierwszym planowanym w tej formie szkoleniem będzie mikroprogram o temacie
„Wdrażanie i audyt systemu HACCP” prowadzony przez Panią dr hab. Agnieszkę Jackowską-Tracz, prof. SGGW, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy urzędowego lekarza weterynarii, jak i trenera z zakresu sytemu HACCP.
Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie jest pierwszym i jedyny w Polsce ośrodkiem stażowym pozwalający na odbycie staży specjalizacyjnych uznawanych przez Europejską Radę Specjalizacji Weterynaryjnych w zakresie Europejskiej Specjalizacji Zarządzaniem Zdrowiem Małych Przeżuwaczy (European College for Small Ruminant Health Management)
Specjalizacje
- Choroby Koni
- Choroby zwierząt nieudomowionych
- Choroby psów i kotów
- Choroby drobiu
- Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego
- Weterynaryjna diagnostyka laboratoryjna
- Choroby ptaków ozdobnych i gołębi
- Dobrostan zwierząt
- Zarządzanie zdrowiem małych przeżuwaczy
- Urzędowe kontrole w łańcuchu rolno-spożywczym
Mikroprogramy
Aktualności
Szkolenie specjalizacyjne - choroby ptaków ozdobnych i gołębi
04.09.2024
Szkolenie specjalizacyjne – choroby ptaków ozdobnych i gołębi Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w porozumieniu z Komisją ds. Specjalizacji [...]
mtracz
Aktualności
Nabór na 2 edycję specjalizacji - choroby zwierząt nieudomowionych
24.07.2024
Zostań specjalistą od chorób zwierząt nieudomowionych! Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW zaprasza na 2. edycję - jedynego w Polsce - szkolenia specjalizacyjnego "Choroby zwierząt nieudomowionych" [...]
mtracz
Aktualności
Dobrostan zwierząt - rekrutacja na kurs specjalizacyjny
08.02.2023
Przedłużona rekrutacja na kurs specjalizacyjny dla lek. wet. z obszaru Dobrostan zwierząt. zakończenie rekrutacji 2 lutego 2023 r.
mtracz
20/26 styczeń
- PON. 20Brak wydarzeń.
- WT. 21Brak wydarzeń.
- ŚR. 22Brak wydarzeń.
- CZW. 23Brak wydarzeń.
- PT. 24Brak wydarzeń.
- SOB. 25Brak wydarzeń.
- NIEDZ. 26Brak wydarzeń.