Naukowe i praktyczne aspekty rozrodu koni
Szanowni Państwo,
W imieniu Katedry Rozrodu, Anatomii i Genomiki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zakładu Immunologii i Patologii Rozrodu Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Centrum Rozrodu Koni mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji pt. „Naukowe i praktyczne aspekty rozrodu koni”, która odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2023 r. w Stadninie Koni w Walewicach. Konferencja odbędzie się pod patronatem naukowym Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Hipiatrycznego.
Głównym celem Konferencji jest wymiana doświadczeń naukowych i praktycznych, a także integracja środowiska Badaczy i Praktyków: zootechników oraz lekarzy medycyny weterynaryjnej zajmujących się rozrodem koni w Polsce. Konferencja zostanie podzielona na część naukową oraz praktyczną.
Dyskusja naukowa będzie dotyczyć genetycznych podstaw rozrodu koni, biotechnik i biotechnologii rozrodu koni oraz fizjologii i patologii rozrodu koni.
Warsztaty praktyczne są podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami rozrodu ogiera, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z pobieraniem i przygotowaniem nasienia do inseminacji. Szczegółowy plan w Załączniku 1.
Planowane są wystąpienia ustne i sesje plakatowe.
Opłata konferencyjna:
- Część naukowa – 250zł
- Część naukowa + uroczysta kolacja – 500 zł
- Warsztaty praktyczne – część teoretyczna (200 zł) + część praktyczna (800 zł)
Terminy:
- 12.2022 – zgłoszenie roboczych tytułów streszczeń i autorów na adres rozrodkoni@pan.olsztyn.pl
- 12.2022 – ogłoszenie Komunikatu II ze szczegółowymi informacjami
- 01.2023 – nadsyłanie streszczeń
Decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń i uiszczenia opłaty!
- Tagi Konferencja