Studentki i Studenci Medycyny Weterynaryjnej
W ostatnim czasie problem kondycji psychicznej lekarzy weterynarii coraz częściej pojawia się w dyskusjach prowadzonych w naszym środowisku. Okazuje się, że wysokie poczucie odpowiedzialności, przepracowanie, stres, lęk, a także hejt w internecie powodują, iż współczynnik depresji i samobójstw w naszym zawodzie jest bardzo wysoki. Prawdopodobnie kłopoty zaczynają się już na uczelniach, gdyż wymagające studia powodują, że również studenci zgłaszają problem przeciążenia nauką i wypalenia.
Krajowa Rada Lekarsko Weterynaryjna realizując Apel XII Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii do Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w sprawie ogólnopolskiego programu wsparcia zdrowia psychicznego dla lekarzy weterynarii podjęła próbę diagnozy tego ważnego dla naszego środowiska problemu. W tym celu nawiązaliśmy współpracę ze specjalistami z dziedziny psychiatrii i psychologii: prof. dr hab. n. med. Joanną Rymaszewską, dr Dorotą Szcześniak prof. UM i mgr Karoliną Fila-Witecką. Zespół ten przygotował ankietę dotyczącą zdrowia psychicznego lekarzy weterynarii i studentów medycyny weterynaryjnej w Polsce. Udział w niej jest całkowicie anonimowy a jej wyniki będą przeanalizowane i opracowane przez Zespół prof. Joanny Rymaszewskiej.
Zwracam się więc z gorącą prośbą do wszystkich Studentek i Studentów Medycyny Weterynaryjnej, którym leży na sercu dobro naszego zawodu o poświęcenie czasu na wypełnienie tej ankiety, której link znajduje się poniżej. Do wypracowania skutecznej strategii potrzebujemy informacji od Państwa, które to będą podstawą do zdiagnozowania problemu i podjęcia działań zaradczych zmierzających do poprawy tego stanu.
Ankieta: https://forms.gle/RZC8AN96vz6zwsCdA
- Tagi Studenci, zdrowie psychiczne